I.liga ženy - gratulujeme ke krásnému 4. místu | 5.9.2018

Prvoligovým golfistkám Golf klubu Uherské Hradiště se sen o postupu do extraligy rozplynul! Alespoň prozatím. Tým ve složení Ema Drštičková, Karolína Nováková, Barbora Bujáková, Sarah Geitlerová a Kamila Kočí obsadil v konečném účtování čtvrté místo.

Hradišťanky pod vedením profesionálního trenéra Aleše Macháčka bojovaly o postup ve třech soutěžních kolech na dvou turnajích.

Úvodní byl na programu v České Lípě, kde se odehrála dvě kola, po kterých patřilo golfistkám z novoveského greenu páté, tedy nepostupové místo do play off. Třetí kolo, jehož dějištěm bylo golfové hřiště v Čeladné, už naznačilo zlepšení.

„Holky se posunuly na průběžné čtvrté místo a zajistily si tak nejen boj o medaile, ale i o postup do extraligy, do které přímo postupuje jen vítěz,“ uvedl trenér Macháček.

V bojích o medaile i postup nastoupily jeho svěřenky proti Grabštejnu a Liberci. „V prvním utkání holky prohrály 2:1, když se o jejich těsné prohře rozhodlo až v posledním zápase na předposlední jamce. Proti Liberci to už byl boj o třetí místo a utkání mělo podobný průběh, jako zápas předtím. Rozhodlo se na sedmnácté jamce,“ uvedl trenér. Jeho svěřenky tak obsadily čtvrté místo.

Na turnajích nezahálela ani golfová mládež. V soutěži týmů na mistrovství republiky smíšených družstev do 14 let obsadil Golf klub Uherské Hradiště 12. místo. V kvalifikaci na domácí šampionát dívek do 18 let golfistky skončily na 5. místě.