9 jamek

 

JEZERA - OSTROŽSKÁ NOVÁ VES
Ostrožská Nová Ves 

 


 

Mapa hřiště

ScorecardJamka číslo 1 Potoční

 

PAR 5, 470 m

Uvítací pětipar je nejdelší jamkou na hřišti. Ostrý pravý dogleg, vedený dvakrát přes potok, lze hrát mnoha způsoby, které závisí na první ráně. Z vyvýšeného odpaliště hrajete šikmo přes vodní překážku, do široké fairwaye. Ti, kteří skončili v překážce, dropují hned u lávky a hrají svoji třetí ránu dál po fairwayi. Krátcí hráči a ti, kteří jsou hodně vlevo na fairwayi nebo v roughu drží stejnou taktiku na konec fairwaye k lávce. Odsud je to 150 metrů do greenu. Pokud jste z týčka na 200 a více metrech, navíc vpravo na fairwayi, hrajete druhou ránu šikmo přes potok na širokou fairway před greenem a ti nejdelší do greenu. Je třeba dobře mířit a zvolit správnou délku hole, jelikož vlevo od fairwaye je jezírko a za greenem sráz a vodní překážka. Green je skloněný proti vám a vpravo a jen lehce zvlněný. 


 

Jamka číslo 2 Jezerní

PAR 3, 133 m

Mezi odpalištěm a greenem jsou 3 jezírka. Je to o psychice a taky o větru. Příliš dlouhá rána může skončit za greenem v potoce a v dropem. Příliš krátká vpravo v jezírku. Green je vpředu vlevo nejníž a stoupá dozadu a doprava. I když ho trefíte, není ještě vyhráno, pokud nejste kousek od fangle


 

 Jamka číslo 3 Bumerang

PAR 5, 462 m

Ač jde dle HCP o nejtěžší jamku na hřišti uvidíte, že ve skutečnosti je to jamka skórovací. Levý dogleg, vpravo po celé délce až za green podélná voda a vlevo vnitřní out. Dopadová zóna drivů je obrovská, bez vážných problémů. Kratší hráči hrají klidnou ránu po fairwayi či jejím okolí, druhou míří vlevo od boule na fairwayi a na třetí do greenu už stačí krátké železo. Ti dlouzí hrají po levé straně fairwaye a při dobrých povětrnostních podmínkách hrají druhou ránu do greenu nebo jeho okolí. Vlevo od něj je boule. Green je poměrně dlouhý, ale není příliš složitý.


 

Jamka číslo 4 Žraločí zátoka

PAR 4, 265 m

Pravý dogleg kolem magnetického jezírka. Nikterak obtížná jamka. Tedy v případě, že nejste notorický slicer a nefouká silný protivítr. Nemusíte se honit za každou cenu přes vodu. Buďte na fairwayi a druhou ránu hrajte raději vlevo na green. Jednak je tam nejníž a navíc vpravo od něj je samá voda. Uprostřed vede napříč vlna, tak pozor na PIN pozici.


 

Jamka číslo 5 Hadí

PAR 4, 342 m

Téměř rovný čtyřpar lemují po obou stranách bouličky a stromky v roughu. Na slicery tu opět čeká velké nebezpečí v podobě jezírka vpravo od fairwaye. Z odpaliště se to nezdá, ale je poměrně dlouhé v nejužší části fairwaye a začíná asi 150 m od odpaliště. Jamka se jmenuje „Hadí“, ale green by mohl být „Macocha“. Je vyvýšený, je za ním spousta místa, ale napříč prochází hluboká „U“ rampa. Puttování z jedné plošiny na druhou přes propast není to nejjednodušší, co vás může na hřišti potkat.


 

Jamka číslo 6 Tsunami

PAR 3, 133 m

„Tsunami“ je výstižný název. Krátká fairway s obrovskými vlnami vás může vystrašit, ale je to stejná jamka, jako dvojka. Rána do greenu, ležícího na obroušené homoli. Všude kolem chipujete z roughu do kopce. Green běží zezadu vlevo, doprava vpředu. Ani na této „sjezdovce“ není puttování zábava.


 

Jamka číslo 7 Mořská panna

PAR 4, 367 m

Úplně přímá jamka, po celé levé straně vede out, vpravo lemující rough. Před greenem vpravo je velké jezero, které může dělat kratším hráčům velké problémy. Bezpečnější je být kratší na středu fairwaye na dokonale rovném platu a pokusit se být třetí ranou blízko u fangle. Green je poměrně dlouhý a téměř rovný, tak pozor na chipy a dlouhé paty.


 

Jamka číslo 8 Modrá laguna

PAR 3, 96 m

Kraťoučký poloostrovní třípar s největším greenem na hřišti. Z vyvýšeného odpaliště krátkým železem podle větru trefit green. Samozřejmě co nejblíž k fangli. Green běží téměř vždycky k vodě, tak opatrně s dlouhými paty.


 

Jamka číslo 9 Ostrožská Lochneska

PAR 5, 446 m

Odpaliště na jezeře. Někomu se můžou rozklepat kolena, ale stačí rána 110 metrů na fairway. Zatažené rány vlevo můžou skončit v biozóně mezi vodou a fairwayí jedničky. Fairway je široká, opět ji lemuje rough s kopečky a mladými stromky. 3. či 4. rána do greenu musí být přesná. Green je vyvýšený, obklíčený 2 jezírky. Přístup je přes úzké hrdlo. Green je skloněn zleva doprava a k fairwayi. Naposledy dobře čtěte a jděte spokojeně do klubovny.


 

Aktuální informace

Stav hřiště: 
po-ne 8:00 - setmění
Driving range: 
po-ne 8:00 - 18:30, poslední míče v 18:00
Golfové simulátory AboutGolf :
po-ne 8.00 - 20.00 hodin

Restaurace
po-ne 8.00 - 20.00 hodin


telefon +420 572 501 744,
              +420 572 599 599

              +420 702 243 687
email: info@golf-jezera.cz

Kalendář akcí

Předchozí10 / 2019Další
PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

přehled akcí

 

Zasílání novinek emailem

Partneři

Golf club Uherske Hradiste Zlinsky kraj Z-Group Zliner Royal beauty&spa